O knížce

Tato knížka vznikla jako výsledek vlastní práce na osobním rozvoji a práce s mnoha lidmi, se kterými se léta potkávám, ať již osobně nebo na kurzech a koučovacích sezeních, které pořádám pro veřejnost.

Tato tématika je mi velice blízká. Od dětství cítím, že nelze žít bez svých snů, ale na druhou stranu nelze jen snít a nic pro to nedělat.
Mám osobní dojem, že v čistě pragmatickém světě mysli bychom se za nějakou dobu zbláznili a zároveň mám pocit, že mít sny, které nenaplňujeme, je stejně bolestné.

Proto jsem se většinu svého života snažil přijít na to, jak tyto dvě zdánlivě rozdělené reality propojit. Chtěl jsem, aby to bylo efektivní, prakticky použitelné a zároveň hravé.
Svoje poznatky a osobní zkušenosti jsem shrnul v této malé knížce, kterou Vám nyní nabízím k prostudování.

Bude-li Vás bavit, budu rád, když začneme společně tvořit prostor sdílení.
Můžete napsat své postřehy, dojmy, tipy nebo pocity na tyto stránky do části „Sdílení ke knížce“ nebo je můžete poslat přímo na můj email.

Budu rád, když vznikne prostor společného sdílení na toto téma, protože myslím, že je to zvláště v této přelomové době velmi důležité.
Dnes jsme svědky velkého množství produktů a inovací. Některé jsou produktem chrlení zbytečného spotřebního zboží do našich domácností, ale některé jsou jasným naplněním snů lidí, kteří měli odvahu vydat se na tuto cestu, překročit hranice své doby a jít za svými sny.

Každá nová věc a myšlenka chce odvahu. Je třeba být vytrvalý a udělat určité kroky k jejímu naplnění. K tomu, jak to udělat – jak naplňovat vlastní sny, Vám může pomoci právě tato knížka.

K tematu pořádám i 2 měsíční, velmi kreativní online kurz pod stejným názvem. Více o tomto online kurzu najdete zde www.objevtesvujsen.cz/online-kurz/.

Hodně zdaru na Vaší cestě za vlastními sny

Vladimír Ekart - neúnavný dobrodruh a cestovatel za svými sny


Ukázky z knížky


"Cesta ke svému snu je návratem k sobě. Každý svůj sen známe. A co je důležité? Každý máme plný potenciál svůj sen naplnit! Jakmile se rozhodneme svůj sen znovu nalézt a naplnit jej, zjistíme, že jsme byli vždy vybaveni vším, co k tomu potřebujeme.

Toto je velmi důležité. Odjakživa známe svůj sen – své poslání.
A máme všechny dispozice k jeho naplnění. To, co musíme udělat, je najít odvahu a vykročit. Je třeba najít v sobě vášeň a udělat si závazek svůj sen objevit a naplnit." (Kap. 2.)


„Komfortzóna je prostor, na který jsme zvyklí a je nám v něm určitým způsobem dobře, cítíme se zde pohodlně.Vystoupení z této komfortzóny může znamenat riziko – strach, nebezpečí.

Můžeme narazit na věci, které neznáme nebo udělat chybu. Někdy máme tendenci setrvávat ve stavu a v situacích, které nám nevyhovují nebo škodí.

Je třeba se citlivě zamyslet nad tím, zda má pro nás naplnění snu, který jsme objevili, opravdu smysl a poté přehodnotit náš současný stav. Zamyslet se nad tím, co nám na našem současném stavu vyhovuje, co naopak ne a to změnit." (Kap. 6)


"Největší zabiják dobrých nápadů a inspirací je odkládání. Někdy si říkáme: „ To je dobré, možná bych to mohl/a ​zkusit. Nechám to na zítra a uvidím“. Odložíme to a druhý den se k tomu třeba také nedostaneme.

Uplyne několik dní, možná týden a už nám to připadá jako bláznivý nápad. Nemáme už energii nápad následovat nebo nás strhne každodenní realita a povinnosti a tak jej necháme být. Nebo se do realizace za čas pustíme a chvíli nám trvá, než se do ní opět dostaneme. To je ta lepší varianta.

Dělejte to hned. Následujte svou inspiraci. Jděte a využijte vlnu energie a radosti, která s inspirací většinou přichází. Dělejte inspirované akce." (Kap. 10)